PROFILE LIVE

Fanoušek měsíce - Ludwajs

Život v kotli, venkovní výjezdy, nezapomenutelné zápasy i pohled na současný FC Hradec Králové. Fanoušek měsíce Ludwajs v rozhovoru pro náš web prozradil, proč je pro něj Hradec srdeční záležitostí a jak hodnotí výkony brankáře Adama Zadražila.

article preview


1. Představ se našim čtenářům. Kolik je ti let a jak dlouho už fandíš FC Hradec Králové?

Ahoj všem. Lidé kolem fotbalu i hokejbalu mě znají pod přezdívkou Luďan nebo Ludwajs. Je mi 34 let a FC Hradec Králové fandím už od dětství. Klub je součástí mého života prakticky odmala.
 

2. Vzpomeneš si na svůj první zápas Hradce? Jaké dojmy sis z něj odnesl?

Pamatuji si ho úplně přesně. Hradec tehdy porazil Slovan Liberec 3:2 a vítězný gól dal Zoubek nádherným „škorpionem“. Navíc se během utkání na chvíli přerušilo kvůli výpadku světel, takže na ten zápas se prostě zapomenout nedá.
 

3. Jsi pravidelnou součástí kotle. Co pro tebe znamená aktivní fandění a proč ses rozhodl právě pro něj?

Fandění pro mě znamená strašně moc. Několikrát jsem seděl i na hlavní tribuně, ale atmosféra v kotli je úplně o něčem jiném. Jsou tam obrovské emoce, radost, zklamání i neskutečná energie. Zápas člověk prožívá mnohem intenzivněji. Pravidelně do kotle chodím od roku 2010 – ať už Hradec hrál první ligu, druhou ligu nebo byl v azylu v Mladé Boleslavi.
 

4. Nechybíš ani na venkovních zápasech. Který výjezd byl pro tebe zatím nejpovedenější a čím byl výjimečný?

Dříve jsem jezdil na výjezdy mnohem častěji, dnes zvládnu zhruba tři za sezonu. Hodně času totiž věnuji hokejbalu, kde hraji, trénuji a jako asistent jsem byl u historického mistrovského titulu dorostu v extralize, čehož si opravdu vážím.

Nejsilnějším fotbalovým výjezdem pro mě ale zůstávají Pardubice v roce 2014. Hradec tam potřeboval vyhrát, aby postoupil do ligy, a deset minut před koncem rozhodl nádhernou střelou Haris Harba Halilović. Výhra 1:0 a následné oslavy postupu byly nezapomenutelné.

Silný zážitek mám také z Hamburku, kam jsem vyrazil s hradeckými fanoušky na reprezentaci. Český národní tým sice Německu podlehl 0:3, ale před samotným utkáním jsem nastoupil za českou reprezentaci fanoušků proti německým fanouškům a zvítězili jsme 10:1.
 

5. Máš nějaký fanouškovský nebo fotbalový zážitek, na který nikdy nezapomeneš?

Těch je víc. Vedle postupu přes Pardubice nebo zápasu fanouškovských reprezentací určitě výhry nad Spartou a Slavií. Dodnes mám před očima zápas z 17. července 2010, kdy Václav Pilař krásně zakroutil míč k tyči a rozhodl o výhře 2:1 nad Spartou. Hradec se tehdy po sedmi letech vrátil do ligy a hned porazil úřadujícího mistra. Velkým zážitkem byla i nedávná výhra nad Slavií, po které jsme mohli společně skandovat: „Hradec, Evropa!“
 

6. Jak hodnotíš současnou atmosféru na Malšovické aréně? Je podle tebe něco, co by se dalo ještě zlepšit?

Atmosféra na Malšovické aréně je podle mě skvělá. V kotli se fandí naplno i ve chvílích, kdy se týmu zrovna nedaří, a právě to dělá opravdové fanoušky. Potěšilo mě také, že do kotle přichází stále více nových lidí. Jediné, co bych si přál, je, aby se do fandění častěji zapojily i okolní tribuny. Pak by byla atmosféra ještě lepší.
 

7. Jak se díváš na současný tým? Který hráč je podle tebe pro Hradec nejdůležitější a proč?

Myslím si, že současný tým je výborně poskládaný. Je to parta, která bojuje jeden za druhého a nechává na hřišti úplně všechno. Těžko vybírat jednoho hráče, protože důležití jsou všichni – od brankářů až po útočníky. Jarní část sezony ukázala sílu celého mužstva. Skvěle chytal Zadry, obrana fungovala výborně, obrovský přínos měl Vladimír Darida, výborně hráli krajní záložníci a do skvělé formy se dostal i Pišta. Na jaře si všechno krásně sedlo.
 

8. Adam Zadražil patří mezi největší opory mužstva. Jak hodnotíš jeho výkony a čím je podle tebe výjimečný?

Adam měl fantastickou sezonu a podle mě byl jedním z hlavních důvodů, proč Hradec skončil na čtvrtém místě. Dvanáct čistých kont mluví samo za sebe. Některé jeho zákroky byly až neuvěřitelné – soupeř už se pomalu raduje z gólu a Adam ho zázračně vytáhne. Pro nás fanoušky to byla snová sezona a velkou zásluhu na ní má právě on. Doufám, že bude v Hradci pokračovat.
 

9. Pokud by přišla nabídka ze zahraničí, přál bys Adamovi další kariérní posun, nebo bys byl raději, kdyby ještě nějakou dobu zůstal v Hradci?

Ze srdce bych mu zahraniční angažmá přál. Pro Hradec odvedl obrovský kus práce a pokud by dostal šanci posunout se dál, určitě bych mu to přál a dál mu fandil. Na druhou stranu bych byl samozřejmě nejraději, kdyby ještě zůstal u nás. Takového brankáře si musí klub vážit. Kdyby to bylo na mně, udělal bych maximum pro to, aby pokračoval právě v Hradci.
 

10. Jaká máš očekávání od nové sezóny? Čeho by podle tebe mohl Hradec dosáhnout v lize i evropských pohárech?

Doufám, že navážeme na minulou sezonu, i když to bude nesmírně těžké. Fanoušci budou po čtvrtém místě a postupu do Evropy právem natěšení, ale měli bychom zůstat nohama na zemi. Pokud se znovu podaří dostat do skupiny o titul, bude to výborný výsledek. Myslím si, že tým ještě potřebuje vhodně doplnit. Pokud by přišli hráči jako Slončík nebo Wiesner a zároveň zůstal Adam Zadražil, byl bych spokojený. Los na začátek sezony navíc nevypadá vůbec špatně a věřím, že bychom po čtyřech kolech mohli mít minimálně deset bodů. A hned na úvod derby? To prostě musíme zvládnout.
 

11. Co bys vzkázal lidem, kteří na Hradec zatím chodí jen občas nebo vůbec?

Byla by škoda, kdyby si zápasy nechali ujít. Malšovická aréna je nádherný stadion, z každého místa je skvělý výhled a tým v poslední sezoně ukázal, že umí hrát atraktivní fotbal. Po více než třiceti letech jsme se dočkali evropských pohárů a právě teď je ideální chvíle být u toho. Pojďme společně psát další kapitolu černobílého příběhu.
 

12. Na závěr – co pro tebe znamená FC Hradec Králové?

Záležitost srdeční.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář